Omiń nawigację

Elementy i podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego

RMP600 w Tridan Engineering

Dokładność to główny powód stosowania technologii Renishaw. Bez sond Renishaw nie zrobilibyśmy nawet połowy rzeczy.

Tridan Engineering (Wielka Brytania)

Bezdotykowy system do ustawiania narzędzi NC4+ Blue do pomiarów narzędzi na obrabiarce

NC4+ Blue firmy Renishaw to pierwszy w branży bezdotykowy system ustawiania narzędzi, w którym wykorzystano technologię niebieskiego lasera (zgłoszenie patentowe) oraz ulepszony układ optyczny. System wprowadza znaczącą poprawę dokładności pomiarów narzędzi, umożliwiając dokładniejszą i wydajniejszą obróbkę podzespołów na obrabiarkach CNC.

Ramiona o wysokiej precyzji do ustawiania narzędzi

Do pomiaru i wykrywania uszkodzonych narzędzi na 2- i 3-osiowych tokarkach CNC i szlifierkach. Pozwalają na skrócenie czasów ustawiania aż o 90%, a także usprawnienie kontroli procesu.

5-osiowy system pomiarów punktowych PH20

Wyjątkowa konstrukcja głowicy PH20 umożliwia zbieranie punktów pomiarowych tylko poprzez przemieszczenia kątowe głowicy, a nie elementów ruchomych maszyny współrzędnościowej. Dane są zbierane szybciej i z większą dokładnością oraz powtarzalnością.

Technologia RENGAGE™

W rodzinie sond obrabiarkowych RENGAGE połączono doskonałe parametry pomiarowe, submikronową powtarzalność, a także precyzyjną technologię krzemowego czujnika tensometrycznego z ultraminiaturowym układem elektronicznym w celu zapewnienia wysokiej wydajności pomiarowej. Te sondy umożliwiają wykonywanie pomiarów złożonych kształtów i konturów, idealnie nadając się do zastosowań lotniczych i związanych z wytwarzaniem form oraz tłoczników. Sonda charakteryzuje się bardzo małą siłą wyzwalania, co pomaga wyeliminować uszkodzenia powierzchni i kształtu a także czyni ją idealnym rozwiązaniem do inspekcji delikatnych części.

Przyrządy pomiarowe do kontroli procesu w miejscu produkcji

Kontrolę procesu można uzyskać za pomocą sprzężenia zwrotnego w pętli zamkniętej, wykorzystując wyniki pomiaru z systemu Equator™ do korekty offsetów bezpośrednio w sterownikach obrabiarek. Dane pochodzące ze sprawdzianu Equator można wykorzystywać do ciągłej, niezawodnej korekty offsetów, kompensując znane przyczyny niestabilności procesu, jak np. zużycie narzędzi oraz dryft cieplny.

Pomiar obudowy pompy przy użyciu uniwersalnego sprawdzianu produkcyjnego Equator

Upewnij się, że elementy o precyzyjnym pasowaniu są wyprodukowane z zachowaniem tolerancji — usprawnij kontrolę procesu i zmniejsz koszty kontroli dzięki uniwersalnemu sprawdzianowi produkcyjnemu Equator.