Omiń nawigację

Firma Renishaw prezentuje nową sondę skanującą RSP3-6 dla wieloczujnikowego systemu REVO®

11 sierpnia 2015 r.

Firma Renishaw przedstawia sondę skanującą RSP3-6 o zwiększonym zasięgu do użytku z 5-osiowym systemem pomiarowym REVO w maszynach współrzędnościowych (CMM). Sonda RSP3-6 umożliwia lepszy dostęp i możliwości pomiaru cech w głębokich otworach poprzez połączenie długich przedłużaczy do 800 mm wraz z przemieszczeniami 5-osiowego systemu REVO. Sonda ta jest idealnym rozwiązaniem do pomiarów dużych elementów wielkogabarytowych, jak np. bloki silników i podzespoły maszyn ciężkich używanych w budownictwie, kopalniach, przemyśle motoryzacyjnym i obronnym.

RSP3-6 składa się z sondy i gamy talerzyków wymiany trzpieni pomiarowych, których można używać wraz z przedłużeniami, zarówno prostymi jak i przegubowymi. Sondę RSP3-6 można automatycznie wymieniać ze  wszystkimi opcjami sond dostępnymi w systemie REVO, co pozwala na dobranie optymalnego narzędzia do skontrolowania szerokiej gamy elementów , wszystkich cech na jednej maszynie współrzędnościowej. Dodatkowo, proste talerzyki wymiany trzpieni pomiarowych sondy RSP3-6 zapewniają przedłużenie do 800 mm od osi obrotu A systemu REVO, zaś przegubowe talerzyki wymiany trzpieni zapewniają przedłużenie do 600 mm od tego samego punktu odniesienia.

Sondy te można używać zarówno w trójwymiarowych pomiarach elektrostykowych, jak i w dwuwymiarowych pomiarach skanujących. Zobacz sondę skanującą RSP3-6 na targach EMO 2015 w Mediolanie (Włochy, 5–10 października)

Film dotyczący produktu można znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=nkLH8r2wBBs

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę www.renishaw.pl/rsp3-6.

Informacje o firmie Renishaw

Firma Renishaw jest jedną z wiodących w świecie firm o profilu technicznym i naukowym, mającą doświadczenie w zakresie precyzyjnych pomiarów i systemów medycznych. Firma dostarcza produkty i usługi używane w wielu różnych zastosowaniach, jak np. produkcja silników odrzutowych i turbin wiatrowych, a także stomatologia i neurochirurgia. Jest również światowym liderem w dziedzinie wytwarzania przyrostowego (zwanego też drukowaniem 3D). To jedyna firma na terenie Wielkiej Brytanii, która projektuje i produkuje maszyny przemysłowe „drukujące” części z proszków metalu.

Grupa Renishaw ma obecnie ponad 70 biur w 33 krajach, zatrudniając ponad 4000 pracowników, z czego 2600 na terenie Wielkiej Brytanii. Większość naszych prac badawczo-rozwojowych oraz produkcji jest prowadzona w Wielkiej Brytanii. Wartość sprzedaży firmy Renishaw na koniec czerwca 2015 roku osiągnęła 494,7 milionów GBP, z czego 95% to wartość eksportu. Największe rynki firmy to Stany Zjednoczone, Chiny, Niemcy i Japonia.

Pliki do pobrania