Omiń nawigację

Firma Renishaw wprowadza nową, bezdotykową sondę wizyjną dla systemu multisensorycznego REVO®

1 października 2015 r.

Firma Renishaw przedstawia nową sondę do pomiarów wizyjnych (RVP) do użytku z 5-osiowym systemem pomiarowym REVO w maszynach współrzędnościowych (CMM). Sonda RVP rozszerza możliwości pomiarów multisensorycznych systemu REVO poprzez dodanie opcji pomiaru bezdotykowego do istniejącego pomiaru elektrostykowego, szybkiego skanowania dotykowego oraz możliwości pomiaru chropowatości powierzchni.

W pewnych zastosowaniach pomiar bezdotykowy oferuje istotne zalety w porównaniu do tradycyjnych technik pomiarów dotykowych. System RVP umożliwia przeprowadzanie pomiarów elementów wykonanych z cienkiej blachy, zawierających wiele otworów o średnicy nawet 0,5 mm oraz części niemożliwych do pomiaru dotykowego. Sonda RVP charakteryzuje się wydajnością i możliwością współpracy z maszyną współrzędnościową poprzez wykorzystanie przemieszczenia 5-osiowego oraz nieograniczonego pozycjonowania głowicy REVO.

RVP składa się z sondy i modułów, które można automatycznie wymieniać ze wszystkimi opcjami sond dostępnymi w systemie REVO, co pozwala na dobranie optymalnego narzędzia do skontrolowania szerokiej gamy mierzonych elementów, wszystkich na jednej maszynie współrzędnościowej. Dodatkowym usprawnieniem jest automatyczna synchronizacja danych z wielu czujników względem wspólnej bazy wymiarowej. optymalnego narzędzia do skontrolowania szerokiej gamy elementów , wszystkich cech na jednej maszynie współrzędnościowej.

Ponadto podczas korzystania z systemu RVP przedmiot jest oświetlany wbudowanymi, programowalnymi diodami LED znajdującymi się wewnątrz każdego modułu. Dostępna jest także możliwość odczytywania elementów w tle za pomocą podświetlenia w połączeniu z niestandardowym zamocowaniem mierzonego elementu.

Systemem RVP zarządza się za pomocą tego samego interfejsu zgodnego z wytycznymi I++ DME, co w przypadku systemu REVO. Użytkownik może obsługiwać wszystkie jego funkcje za pomocą oprogramowania pomiarowego MODUS™ firmy Renishaw. Do nowych funkcji wizyjnych oprogramowania MODUS należy konfigurowanie RVP, obróbka obrazu z opcjami zależnymi od zastosowania, a także automatyczne przechowywanie obrazu w celu obejrzenia go i dalszej analizy.

W dniach od 5-go do 10-go Października 2015 r. na Targach EMO 2015 w Mediolanie Klienci odwiedzający będą mogli zapoznać się z nowym systemem RVP prezentowanym przez firmę Renishaw w hali 5 na stoisku D15.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę www.renishaw.pl/cmm.

Informacje o firmie Renishaw

Firma Renishaw jest jedną z wiodących w świecie firm o profilu technicznym i naukowym, mającą doświadczenie w zakresie precyzyjnych pomiarów i systemów medycznych. Firma dostarcza produkty i usługi używane w wielu różnych zastosowaniach, jak np. produkcja silników odrzutowych i turbin wiatrowych, a także stomatologia i neurochirurgia. Jest również światowym liderem w dziedzinie wytwarzania przyrostowego (zwanego też drukowaniem 3D). To jedyna firma na terenie Wielkiej Brytanii, która projektuje i produkuje maszyny przemysłowe „drukujące” części z proszków metalu.

Grupa Renishaw ma obecnie ponad 70 biur w 33 krajach, zatrudniając ponad 4000 pracowników, z czego 2600 na terenie Wielkiej Brytanii. Większość naszych prac badawczo-rozwojowych oraz produkcji jest prowadzona w Wielkiej Brytanii. Wartość sprzedaży firmy Renishaw na koniec czerwca 2015 roku osiągnęła 494,7 milionów GBP, z czego 95% to wartość eksportu. Największe rynki firmy to Stany Zjednoczone, Chiny, Niemcy i Japonia.

Pliki do pobrania

Więcej zdjęć, filmów wideo oraz informacji na temat firmy Renishaw i jej produktów można znaleźć w centrum multimedialnym.