Omiń nawigację

Funkcjonalność systemu laserowego XL-80 rozszerzona o testy wolumetryczne

Sierpień 2015

Podczas targów EMO 2015 w Mediolanie (Włochy, 5–10 października) firma Renishaw zaprezentuje nowość: Zestaw optyki do pomiarów diagonalnych. Zestaw ten ma zastosowanie między innymi do pomiaru pozycjonowania wolumetrycznego i błędów nawrotu zgodnie z normami B5.54 oraz ISO 230-6. Ponadto pozwala na oszacowanie parametrów przestrzennych obrabiarki zgodnie z normą ISO 230-6. Atutem nowego zestawu jest łatwa i szybka konfiguracja, pozwalająca na błyskawiczną analizę danych zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Zestaw optyki do pomiarów diagonalnych firmy Renishaw zawiera wszystkie podzespoły wymagane do wykonywania laserowych testów wolumetrycznych w systemie interferometrycznym XL-80. Jest wyposażony w specjalne mocowanie dedykowane dla systemu XL-80 i akcesoria optyczne instalowane magnetycznie do łoża obrabiarki. Dodatkowo sterownik wiązki i zwierciadło obrotowe (mocowane do płyty) umożliwiają kontrolowane zestrojenie wiązki laserowej z przekątnymi obrabiarki.

Główną zaletą nowego zestawu jest to, iż po wykonaniu pomiaru jednej przekątnej można przesunąć płytkę w inne miejsce i łatwo zmierzyć przekątne po ponownym ustawieniu.

Oprócz osprzętu firma Renishaw oferuje również oprogramowanie ułatwiające przeprowadzanie laserowych testów wolumetrycznych. Oprogramowanie XCal-View pozwala na analizowanie danych uzyskanych podczas testów zgodnie z normami ISO 230-6 i B5.54. Aplikacja ta umożliwia import danych z przeprowadzanych testów i daje możliwość wygenerowania raportu, który przedstawia główne błędy i graficzne odwzorowanie wyników.

Więcej informacji na temat produktów do kalibracji i monitorowania parametrów pracy obrabiarek, firmy Renishaw można znaleźć na stronie www.renishaw.pl/calibration.

Pliki do pobrania

Więcej zdjęć, filmów wideo oraz informacji na temat firmy Renishaw i jej produktów można znaleźć w centrum multimedialnym.