Omiń nawigację

Machtool 2019

Kwicień 2019


Renishaw, firma zajmująca się produkcją precyzyjną i technologiami wytwarzania, zaprezentuje na targach MachTool 4-7.06.2019 szeroką gamę rozwiązań sterowania procesami dla zaawansowanych gałęzi przemysłu wytwórczego.

Na stoisku firmowym (TBC) przedstawimy gniazdo obróbkowe o wysokiej wydajności wyposażone w zintegrowane sterowanie procesem. Zademonstrujemy możliwości włączenia wysokiego poziomu automatyzacji i łączności w operacjach obróbki CNC w celu zwiększenia produktywności i wydajności procesu.

Strukturalne podejście firmy Renishaw do identyfikowania i kontrolowania źródeł zmienności procesu przed obróbką, w jej trakcie i po zakończeniu zapewnia wynikowo spójną, zautomatyzowaną i wydajną obróbkę skrawania metalu. Począwszy od konserwacji zapobiegawczej maszyn i zautomatyzowanego ustawiania narzędzi i przedmiotu obrabianego, przez pomiary w trakcie procesu i pomiary poza obrabiarką w celu bezpośredniej kontroli i weryfikacji procesu, technologie firmy Renishaw umożliwiają uzyskanie w pełni zautomatyzowanych, kompleksowych procesów obróbki kontrolowanych w miejscu produkcji, bez konieczności ręcznej interwencji operatora.

W gnieździe obróbkowym przedstawionym na stoisku MachTool odtworzono aplikacje sterowania procesem w pętli zamkniętej, które firma Renishaw wykorzystuje do obróbki części we własnych zakładach produkcyjnych w Wielkiej Brytanii. Należy do nich zakład o powierzchni 43 000 metrów kwadratowych w Miskin w południowej Walii. Wykorzystuje się w nom połączone technologie Renishaw, które umożliwia wysoce wydajną, zautomatyzowaną produkcję przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na siłę roboczą i jej umiejętności, pomimo produkcji małoseryjnej o dużej różnorodności środowiska. Dzięki połączeniu warstw precyzyjnych pomiarów i zautomatyzowanych technologii sterowania procesem zakład w Miskin jest przykładem podejścia do przyszłych koncepcji inteligentnych fabryk, które można osiągnąć już dziś przy użyciu obecnych technologii.

Ponieważ założenia koncepcji „Przemysł 4.0” i obecny niedobór wykwalifikowanych inżynierów wymaga od przedsiębiorstw zwiększenia wydajności bez zwiększania liczby pracowników, producenci zwracają się ku automatyzacji przemysłowej i procesom inteligentnym w celu zmniejszenia zapotrzebowania na robociznę i umiejętności personelu w produkcji CNC. Firma Renishaw ma duże doświadczenie w zakresie ścisłej współpracy ze swoimi klientami w celu skutecznego wprowadzania zautomatyzowanych rozwiązań sterowania procesami do środowisk produkcyjnych, a globalna sieć doświadczonych inżynierów ds. zastosowań zapewnia wsparcie techniczne i pomoc dla innowacyjnej produkcji.

Koncepcje inteligentnych zakładów produkcyjnych wymagają zastosowania połączonych układów sterowania, które są łatwe w użyciu i zapewniają wystarczającą ilość danych pomiarowych w celu przeprowadzenia natychmiastowej autokorekty i adaptacji do źródeł zmienności procesu. Odwiedzający stoisko firmy Renishaw na targach MachTool 2019 dowiedzą się, w jaki sposób można zaadaptować najnowsze osiągnięcia w zakresie inteligentnych technologii sterowania procesami i zintegrować je z operacjami obróbki skrawaniem CNC w wielu dzisiejszych gałęziach przemysłu, co sprawi, że „fabryka przyszłości” stanie się głównym punktem zainteresowania dla producentów na całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.renishaw.pl
 

Pliki do pobrania

Więcej zdjęć, filmów wideo oraz informacji na temat firmy Renishaw i jej produktów można znaleźć w centrum multimedialnym.