Omiń nawigację

Metris i Renishaw informują o porozumieniu w sprawie licencji na oprogramowanie Metris Camio przeznaczone dla maszyn współrzędnościowych

5 styczeń 2009 - Firmy Metris i Renishaw informują o zawartym ostatnio porozumieniu, na mocy którego Renishaw uzyskuje licencję na kod źródłowy oprogramowania dla maszyn współrzędnościowych Metris Camio.

W celu zapewnienia wsparcia technicznego dla swych przyszłych opracowań Renishaw zatrudniła również pewną liczbę inżynierów Metris.

Metris zastrzega sobie prawo pełnej własności oryginalnego kodu źródłowego oraz nazwy firmowej Metris. Metris będzie kontynuować rozwój i sprzedaż pakietu Camio jako swego rozwiązania dla maszyn współrzędnościowych z wieloma sondami. Będzie to nadal stanowić część zaangażowania firmy Metris w dziedzinie dostarczania całościowych rozwiązań metrologicznych wykorzystujących serię maszyn współrzędnościowych LK i C3.

Renscan5™ REVO® podczas pomiaru wirnika Zaczynając od oferowanych dzisiaj bogatych możliwości pomiarowych oraz inspekcyjnych pakietu oprogramowania Camio, firma Renishaw będzie wykorzystywać swój nowy zespół, aby rozwijać własne oprogramowanie dla maszyn współrzędnościowych, obsługujące serię sterowań UCC w połączeniu z szeroką gamą systemów pomiarowych Renishaw, w tym również z systemem skanowania w 5 osiach REVO® (zdjęcie po prawej stronie).

“Posiadanie własnego oprogramowania znacznie wzmacnia naszą ofertę w zakresie modernizacji maszyn współrzędnościowych i uzupełnia naszą strategię zachowania zgodności z interfejsem I++DME o zapewnienie możliwości załatwienia wszystkiego w jednym miejscu” powiedział Ben Taylor, Zastępca Dyrektora Naczelnego Renishaw.

Informacje o Renishaw
Renishaw jako jedna z wiodących w świecie firm o profilu technicznym, posiadająca siedzibę w Wielkiej Brytanii, specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży precyzyjnego sprzętu pomiarowego oraz inspekcyjnego, dostarczanego do wielu sektorów przemysłu. Renishaw plc została uhonorowana dwunastoma nagrodami Queen’s Awards w uznaniu osiągnięć technologicznych, eksportowych oraz ostatnio, w kwietniu 2007 roku, w kategorii przedsiębiorstw innowacyjnych.

Firma Renishaw wygenerowała w tym roku do 30 czerwca 2008 dochód w wysokości 201,2 milionów funtów szterlingów, z czego 94 procent przypadło na rynki eksportowe, oraz zysk brutto w kwocie 41,7 milionów funtów. Grupa Renishaw posiada obecnie więcej niż 50 lokalizacji w 30 krajach, zatrudniając ponad 2100 pracowników.

Więcej informacji o firmie Renishaw.


Informacje o Metris
Metris (Euronext – MTRS) projektuje, produkuje i sprzedaje gamę unikalnych systemów oprogramowania pomiarowego i sprzętu 3D przeznaczonych do obsługi branży produkcyjnej .

Niezawodne i innowacyjne rozwiązania pomiarowe tej firmy obejmują pełny zakres zastosowań dla klientów z branży samochodowej i lotniczej.

Siedziba główna firmy Metris znajduje się w Leuven, w Belgii, a w Belgii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach i Bułgarii zostały rozmieszczone dodatkowe centra produkcyjne i rozwojowe. Metris utrzymuje ogólnoświatową sieć biur handlowych i pomocy technicznej, rozmieszczonych w Europie, Azji i Ameryce.

Więcej informacji o firmie Metris można znaleźć w witrynie www.metris.com lub od Renaat Van Cauter – Metris – marketing@metris.com – tel. +32 16 74 01 00

 

Pliki redakcyjne do pobrania

Obrazy

Prawo autorskie Renishaw plc do wszystkich dokumentów i obrazów

Najnowsze wiadomości

Zarejestruj się, aby regularnie otrzymywać najbardziej aktualne wiadomości od Renishaw