Omiń nawigację

MODUS™ 2

Oprogramowanie pomiarowe MODUS 2 pozwala na uproszczenie skomplikowanych pomiarów.

Zaprojektowane z uwzględnieniem wymogów programistów

Pakiet MODUS 2 zoptymalizowano pod kątem użytkowania, opierając się na sprawdzonej platformie MODUS oraz obsłudze 3- i 5-osiowych maszyn współrzędnościowych (CMM). Dzięki innowacyjnemu interfejsowi nowi użytkownicy szybko się uczą i przystępują do programowania, osiągając w krótkim czasie wysoki poziom wydajności.

Użyteczność dzięki inteligentnej konstrukcji

Pakiet MODUS 2 został zaprojektowany z uwzględnieniem użyteczności. Dzięki innowacyjnemu interfejsowi nowi użytkownicy szybko się uczą i przystępują do programowania, osiągając w krótkim czasie wysoki poziom wydajności.

Pakiet bazuje na sprawdzonej i wydajnej platformie MODUS i zapewnia obsługę 3- i 5-osiowych maszyn współrzędnościowych (CMM).

MODUS 2 w akcji

Gwarancja długiej przydatności w przyszłości

Pakiet oprogramowania pomiarowego MODUS 2 jest inwestycją z zabezpieczeniem na przyszłość, gwarantując dostęp do najnowszych osiągnięć w dziedzinie metrologii i układów sterowania z firmy Renishaw. Obejmuje to przyszłe sondy do pomiarów 5-osiowych, które charakteryzują się najwyższą, wprowadzoną dotąd zmianą wydajności oraz oferują niezrównaną prędkość i elastyczność pomiaru. Jednocześnie dzięki zastosowaniu technologii 5-osiowej uzyskuje się wysoką dokładność nawet przy bardzo dużych prędkościach skanowania.

Wrażenia z użytkowania

Nowością w oprogramowaniu jest funkcja automatycznego dostosowania interfejsu do wykonywanego zadania. Niezależnie od tego, czy operujemy maszyną CMM w trybie ręcznym, czy wykonujemy pomiar skomplikowanej części przy pomocy systemu wieloosiowego , MODUS 2 oferuje tylko te funkcjonalności, które związane są z wykonywanym pomiarem.

Dzięki interfejsowi użytkownik pracuje tak samo, gdy jest podłączony do maszyny współrzędnościowej (CMM) oraz gdy pracuje w trybie offline, w którym pełna symulacja z kontrolą prędkości pozwala na opracowanie i wizualizację sekwencji pomiarowej.

Warte uwagi cechy oprogramowania MODUS 2

 • Wykorzystanie protokołu komunikacyjnego I++ DME umożliwia obsługę sterowników maszyn współrzędnościowych innych firm, poza uniwersalnymi sterownikami serii UCC maszyn do współrzędnościowych firmy Renishaw.
 • Obsługa 5-osiowych systemów pomiarowych.
 • Technologia OSM umożliwia automatyczne tworzenie skutecznych, bezkolizyjnych trajektorii ruchu dookoła detalu.
 • Można tworzyć niestandardowe strategie pomiarowe i udostępniać je innych użytkownikom w celu zapewnienia spójnych pomiarów wszystkich detali, bez względu na programistę.
 • Programowanie offline wspomagane przez system CAD, pełna obsługa neutralnych formatów IGES, STEP, Parasolid® oraz VDA-FS.
 • Wysokiej jakości integracja z systemami CAD/CAM CATIA® (v5 i v4), Siemens® NX™ (poprzednio Unigraphics®), Pro/E® oraz SolidWorks®.
 • Pełna symulacja i detekcja kolizji, w tym również dla przemieszczeń w 5 osiach.
 • Pełna obsługa rodzimego DMIS.
 • Certyfikowane algorytmy matematyczne.
 • Rozbudowane funkcje raportowania w trybie tekstowym i graficznym.
 • elastyczne funkcje wyprowadzania wyników, w tym również w certyfikowanym formacie Q-DAS®.
Opcje ekranowe CAD w programie MODUS 2