Omiń nawigację

Najnowsze innowacje

Seria łatwych do zainstalowania cyfrowych przetworników położenia QUANTiC

W systemie przetwornika QUANTiC zastosowano filtrujący układ optyczny i funkcję interpolacji. Pozwoliło to na wyprodukowanie super miniaturowych, cyfrowych przyrostowych przetworników położenia. Przetworniki położenia QUANTiC są łatwe w instalacji dzięki wyjątkowo dużym tolerancjom instalacyjnym i eksploatacyjnym, a także wbudowanym funkcjom instalacyjnym i kalibracyjnym. Bardziej szczegółowe informacje diagnostyczne można uzyskać za pomocą zaawansowanego narzędzia diagnostycznego ADTi‑100 i oprogramowania ADT View podczas instalacji, diagnostyki w miejscu pracy i wyszukiwania usterek.

Dowiedz się więcej o przetwornikach położenia QUANTiC.

Strona www: Głowica QUANTiC™

RESOLUTE FS (z funkcją bezpieczeństwa)

RESOLUTE FS to system otwartego, optycznego przetwornika absolutnego certyfikowany zgodnie z następującymi normami bezpieczeństwa pracy:

 

ISO 13849:2015 PLd

IEC 61508:2010 SIL2

IEC 61800-5-2:2007 SIL2

 

Niektóre funkcje bezpieczeństwa maszyn, jak np. bezpiecznie ograniczona prędkość (SLS), wymagają zastosowania sygnału sprzężenia zwrotnego z przetwornika położenia, który musi być bezpieczny funkcjonalnie. Wykorzystanie systemu przetwornika położenia, który ma już certyfikat pozwalający na użycie w tych zastosowaniach, w znaczący sposób ułatwia proces certyfikacji całej maszyny. Dzięki zastosowaniu tych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa maszyn producenci mogą wytwarzać bezpieczniejsze maszyny o bardziej zaawansowanych funkcjach, które pozwalają na skrócenie czasu przygotowania do pracy i przestoju maszyny.


Dowiedz się więcej o przetworniku położenia serii RESOLUTE FS.

RESOLUTE™ FS DRIVE-CLiQ RESA

Seria super miniaturowych przetworników przyrostowych VIONiC™, wyjściowy sygnał cyfrowy dostępny bezpośrednio z głowicy

VIONiC to rodzina uniwersalnych, cyfrowych przetworników położenia firmy Renishaw o bardzo wysokiej dokładności przeznaczonych do opcji skali obrotowych i liniowych. W głowicy przetwornika VIONiC zastosowano sprawdzony filtrujący układ optyczny oraz zaawansowaną technologię interpolacji, zapewniając w ten sposób standardowy błąd cykliczny (SDE) rzędu <±15 nm i rozdzielczość do 2,5 nm.

Głowice VIONiC wyposażono w intuicyjny tryb automatycznej kalibracji, dzięki czemu są łatwe do zainstalowania. Opcjonalne zaawansowane narzędzie diagnostyczne (ADTi - 100) pozwala na uzyskanie danych sprzężenia zwrotnego z przetwornika w czasie rzeczywistym podczas instalacji lub diagnostyki w miejscu pracy.

Dowiedz się więcej o przetworniku położenia serii VIONiC.

Seria przetworników VIONiC

Seria miniaturowych przetworników przyrostowych ATOM™ o rozdzielczości 20 µm i 40 µm

ATOM to miniaturowy, bezdotykowy optyczny przyrostowy przetwornik położenia liniowego i kątowego firmy Renishaw. Miniaturową konstrukcję połączono z najwyższymi parametrami pod względem stabilności sygnału, odporności na zanieczyszczenia i niezawodności. Jest to unikatowa kombinacja na rynku i charakteryzuje się znaczącym postępem względem wydajności i niezawodności miniaturowych przetworników.

Systemy ATOM są proste w instalacji i mają wbudowaną diodę LED wskazującą integralność sygnału.

Dostępne są różne interfejsy, w tym Ri, wysokowydajny Ti oraz miniaturowy interfejs ACi.

Dowiedz się więcej o przetwornikach położenia ATOM.

Strona www: Głowica ATOM