Omiń nawigację

System Primo™ LTS

Czym jest system Primo LTS?

Primo LTS to system do ustawiania narzędzi w pojedynczej osi. Gdy używa się go w połączeniu z aplikacją LTS, oferuje wiele zalet.

  • Skrócenie czasu ustawiania narzędzi do 90% w porównaniu do metod ręcznych.
  • Automatyczną aktualizację offsetów narzędzi.
  • Eliminację błędów metod ręcznych wraz z eliminacją zmienności związanych z ustawianiem narzędzi.
  • Redukcję ilości braków oraz przypadków ponownej obróbki materiałów.
  • Identyfikację uszkodzonego narzędzia, dzięki czemu można podjąć działania korygujące.
  • Monitorowanie zmian temperatury obrabiarki i narzędzi

Systemu Primo LTS można używać niezależnie lub w połączeniu z systemem Primo Radio Part Setter (system do ustawiania przedmiotu obrabianego) oraz Primo Interface (interfejs) w celu utworzenia w pełni zautomatyzowanego systemu na obrabiarce. System LTS działa niezależnie od systemu kredytowego Primo.

Jak działa system Primo LTS?

System Primo LTS jest wyzwalany, gdy narzędzie zetknie się z podkładką stykową. Sygnał wyzwalania jest wysyłany do sterownika obrabiarki za pomocą kabla, a długość narzędzia jest obliczana automatycznie. Oprogramowanie aplikacyjne LTS firmy Renishaw zawiera zestaw unikatowych cykli dla systemu Primo LTS w celu ustawiania przedmiotu, narzędzia, wykrywania uszkodzonego narzędzia, kompensacji termicznej i kontroli ustawienia.

System Primo LTS jest przeznaczony do pracy w środowisku obrabiarek, dlatego też jest zabezpieczony przed dostaniem się wiórów lub chłodziwa do wnętrza, a także niewrażliwy na fałszywe wyzwolenia spowodowane uderzeniami lub drganiami.