Omiń nawigację

Produkcja podzespołów lotniczych i podzespołów o wysokiej wartości

© Getty Images: lotniczy silnik turbinowy

Wykorzystując sondę i oprogramowanie Renishaw firma Honeywell ma pewność, że proces obróbki maszynowej będzie przebiegać zgodnie z oczekiwaniami. Teraz możemy wykluczyć wszelkie defekty już na samym początku, wykrywając je z wyprzedzeniem.

Honeywell Aerospace (Meksyk)

Przykładowy kompleksowy proces produkcyjny wirnika ze zintegrowanymi łopatkami

Technologie firmy Renishaw mogą być stosowane w procesach produkcji złożonych części lotniczych.

Rozwiązania firmy Renishaw umożliwiają producentom przemysłu lotniczego wykonywanie powtarzalnych, odtwarzalnych i wydajnych prac przy wąskich tolerancjach, tak aby każdy element spełniał założenia projektowe.

Skaner 3D o świetle strukturalnym RFP 5-osiowego systemu multisensorycznego REVO® do maszyn współrzędnościowych

Nowy skaner 3D o świetle strukturalnym RFP jest przeznaczony do kontrolowania powierzchni o dowolnym kształcie i złożonej geometrii. Bardzo szybko dostarcza dane dotyczące powierzchni o wysokiej gęstości punktów.

W przeciwieństwie do innych bezdotykowych systemów pomiarowych wykorzystujących światło strukturalne sonda RFP nie wymaga stosowania znaczników odniesienia do łączenia danych pochodzących z różnych obszarów, ponieważ tę operację wykonuje automatycznie system REVO.

Pomiar sześciu stopni swobody w dowolnej orientacji przestrzennej z jednego zamocowania

XM-60 to laserowy system pomiarowy przeznaczony do obrabiarek, umożliwiający jednoczesny pomiar sześciu błędów geometrycznych z jednego zamocowania w dowolnej orientacji przestrzennej. Jest doskonałym narzędziem diagnostycznym do zbadania wszystkich błędów geometrycznych w osi, po wykonaniu jednego pomiaru.

Pomiar 3D powierzchni przy użyciu technologii SPRINT™

W module sondy OSP60 wykorzystano unikatową technologią czujników 3D, dzięki której system SPRINT™ zapewnia wyjątkowo szybkie i dokładne pomiary przedmiotów na obrabiarkach CNC. Pomiar złożonych powierzchni o dowolnym kształcie, jak np. łopatki lub wirniki z zintegrowanymi łopatkami, przy użyciu pakietu Productivity+™ Freeform Surface oraz Blade Toolkit.

Części do samolotu wyprodukowane technologii wytwarzania przyrostowego przy użyciu metalu

Części metalowe produkowane przy użyciu technologii wytwarzania przyrostowego używa się w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Są to np. łopatki turbin silników, układy paliwowe oraz łopatki prowadzące. Topologiczna optymalizacja części może zwiększyć funkcjonalność i zmniejszyć masę.

W firmie Frazer-Nash wykorzystano technologię wytwarzania przyrostowego do produkcji elementów złącznych stosowanych podczas montażu samolotów w firmie Kwikbolt. Można to było zrobić szybciej i przy niższych kosztach w porównaniu z tradycyjnymi metodami obróbki ubytkowej.