Omiń nawigację

Ramiona o wysokiej precyzji do ustawiania narzędzi

Do pomiaru i wykrywania uszkodzonych narzędzi na 2- i 3-osiowych tokarkach CNC i szlifierkach.

Czy Twoja obrabiarka jest gotowa?

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na bezobsługową obróbkę w długich okresach istnieje potrzeba większej automatyzacji procesów. Dotyczy to zwłaszcza systemów do ustawiania obrabiarek. Rodzina ramion pomiarowych o wysokiej precyzji (HP) firmy Renishaw to pierwszy krok w kierunku tych zmian. Konstrukcja tych ramion bazuje na sprawdzonym, powtarzalnym układzie kinematycznym, który zapewnia spójne, powtarzalne pomiary z dokładnością poniżej 5 mikronów 2σ w osiach X/Y sondy.*

W zależności od ustawienia narzędzia można dobrać odpowiedni typ ramienia z gamy ramion wymiennych, opuszczanych ręcznie lub zautomatyzowanych.

Rodzina ramion o wysokiej precyzji obejmuje ramiona odwrócone, przedłużenia lub możliwość obsługi wielu sond. Pozwala to na uzyskanie wielu konfiguracji sprzętu u klienta. Oprócz szerokiej oferty produktów standardowych, możemy dostosować produkty do indywidualnych wymagań.

  *zależnie od długości ramienia, dotyczy to standardowych ramion do 15-calowego uchwytu.

  Zalety ramion HP

  Aplikacja HP arms

  Wzrost produktywności

  Podczas automatycznego ustawiania narzędzia przy użyciu ramion HP do sterownika obrabiarki przekazywanie są informacje wymagane do bezobsługowej obróbki w długich okresach.

  Zmniejszenie ilości braków

  Ramiona HP w połączeniu z sondą umożliwiają uzyskanie powtarzalności 5 mikronów 2σ, co pozwala na produkcję dokładnych detali już za pierwszym razem.

  Łatwość użytkowania

  Dzięki aplikacji na smartfony można łatwo instalować, konfigurować, używać i serwisować ramiona HP. Dostępne na systemy iOS, Android, a także w sklepach Baidu, Huawei i Tencent.

  Jak dobrać ramię o wysokiej precyzji

  Zasięg standardowy

  Poniższe pozycje są dostępne w standardowych rozmiarach. Możemy je jednak dostosować do Twoich potrzeb.

  Przycisk nawigacyjny HPRA

  HPRA

  Ręcznie ustawiane ramię o wysokiej precyzji

  Ramię „do montażu ręcznego” zakłada się na obrabiarkę w przestrzeni roboczej maszyny i blokuje w powtarzalnym gnieździe kinematycznym. Ramię wyjmuje się po zakończeniu procesu ustawiania narzędzia.

  Przycisk nawigacyjny HPPA

  HPPA

  Precyzyjne ramię opuszczane ręcznie

  Uaktywniane ręcznie ramię z innowacyjnym mechanizmem obrotowym, który automatycznie blokuje ramię w powtarzalnym gnieździe kinematycznym bez konieczności stosowania dodatkowego urządzenia regulacyjnego czy ustalającego.

  Przycisk nawigacyjny HPMA

  HPMA

  Zautomatyzowane ramię pomiarowe o wysokiej precyzji

  Ramię o napędzie elektrycznym. Szybkie i powtarzalne uruchamianie umożliwia ustawianie narzędzi i detekcję uszkodzeń narzędzi w trakcie procesu produkcyjnego bez interwencji operatora.

  Produkty niestandardowe

  Te ramiona są dostępne jako wersje niestandardowe. Ramiona można dostosować tak, aby zamocować więcej niż jedną sondę, oraz zaprojektować tak, aby umożliwić montaż w dowolnym kierunku.

  Ramię do ustawiania narzędzi HPMA-X

  HPMA-X

  Zautomatyzowane ramię pomiarowe o wysokiej precyzji

  Ramię o napędzie elektrycznym ze zmodernizowanym silnikiem i przekładnią, pozwalające na stosowanie dużych ramion, wielu sond i skomplikowanych instalacji.

  Przycisk nawigacyjny HPGA

  HPGA

  Ramię pomiarowe o wysokiej precyzji

  Zautomatyzowane rozwiązanie 3-osiowe o wysokiej powtarzalności, przeznaczone do ustawiania narzędzi i kontroli przedmiotu obrabianego, cechujące się podwyższoną odpornością i możliwością przystosowania do szlifierek i tokarek CNC.

  Rodzaj ramieniaHPRAHPPAHPMA
  Ręczne ustawianieRęcznie ustawiane ramię blokowane w powtarzalnym gnieździe kinematycznymOpuszczane ręcznie ramię zablokowane w powtarzalnym gnieździe kinematycznymZautomatyzowane ramię w trakcie ruchu w powtarzalnego gniazda kinematycznego
  Częstotliwość ustawiania narzędzi (na dzień)15Ponad 5
  Zautomatyzowane (obróbka bezobsługowa)Nd.Nd.Tak

  Następne kroki

  Jeśli Twoim zdaniem ramię do ustawiania narzędzi HP jest właściwym rozwiązaniem, prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem.

  Typowy system

  Typowy system ramienia HP składa się z 3 głównych elementów: ramienia, sondy i interfejsu.

  Ramię umieszcza sondę w przestrzeni roboczej obrabiarki w sposób powtarzalny dzięki precyzyjnym i trwałym kinematycznym ogranicznikom końcowym.

  Interfejs służy do komunikacji między ramieniem a sterownikiem obrabiarki. Wysyła polecenia do ramienia, aby ustawić go w pozycji do pomiaru i pozycji złożonej, gdy nie jest używane. Przekazuje również sygnały wyzwalania do sterownika obrabiarki w momencie aktywacji sondy.

  Interfejs do ustawiania narzędzi (TSI) 2 i jego warianty są stosowane w ramionach bez napędu. TSI 3 i jego warianty są stosowane w ramionach zautomatyzowanych, a HSI w zastosowaniach specjalnych wraz z sondą MP250.

  RP3 to uniwersalna sonda szeroko stosowana w wielu ramionach HP. Zastosowano w niej gniazda kinematyczne do ustawiania zarówno narzędzia, jak i przedmiotu obrabianego. Nadaje się także do instalacji OEM w obsadach specjalizowanych.

  Zastosowano w niej uniwersalne mocowanie trzpienia pomiarowego M4, co pozwala na użycie całej gamy trzpieni pomiarowych firmy Renishaw. Wyprowadzenia sondy można łatwo połączyć z kablem interfejsu przy użyciu zestawu OEM. Krótki korpus ma wiele zalet podczas ustawiania narzędzi i ma wszystkie zalety tradycyjnych sond elektrostykowych firmy Renishaw. Ramię standardowe ma wbudowaną obsługę sond LP2, MP250 oraz RP3.

  Dowiedz się więcej

  Zalety Renishaw

  Cieszymy się doskonałą reputacją wśród naszych klientów i oferujemy im silne wsparcie poprzez sieć ponad 70 biur serwisowych i pomocy technicznej na całym świecie.

  Skorzystaj z pomocy technicznej, szkoleń i doradztwa. Kupuj części zamienne i akcesoria w naszym dobrze zaopatrzonym sklepie internetowym.