Omiń nawigację

Renishaw na wystawie EMO Hannover 2013

Podczas wystawy EMO Hannover 2013, która odbędzie się w Hanowerze w Niemczech pomiędzy 16-21 września, Renishaw (hala 6, stoisko B38) zaprezentuje szeroką gamę rozwiązań technicznych służących do kontroli procesów produkcyjnych pomagających stawić czoła wymaganiom tzw. odchudzonej produkcji (lean manufacturing).
Logo EMO 2013

Podczas wystawy EMO Hannover 2013, która odbędzie się w Hanowerze w Niemczech pomiędzy 16-21 września, Renishaw (hala 6, stoisko B38) zaprezentuje szeroką gamę rozwiązań technicznych służących do kontroli procesów produkcyjnych pomagających stawić czoła wymaganiom tzw. odchudzonej produkcji (lean manufacturing), począwszy od nowych technologii kalibracji maszyn przed rozpoczęciem produkcji, po procedury pomiarów w trakcie i po produkcji.

Wśród najważniejszych nowych produktów jest szybka głowica skanująca dla obrabiarek CNC, rodzina produktów do pomiarów łopatek dla branży lotniczej, mocowania modułowe dla zastosowań pomiarowych i przetwornik laserowy o długim zasięgu. Zostanie również przedstawione najnowsze oprogramowanie komparatora wielkości geometrycznych, technologie wytwarzania przyrostowego i systemy przetworników położenia.

SPRINT™ stykowa głowica skanująca

Sonda OSP60 SPRINT™Rewolucyjna sonda skanująca otwiera zupełnie nowe możliwości kontroli procesów na obrabiarkach CNC. System SPRINT jest wyposażony w technologię skanowania, która zwiększa możliwości kontroli procesu produkcji na obrabiarkach, umożliwiając szybkie i dokładne zbieranie danych o odchyłkach położenia oraz kształtu nawet dla części geometrycznie skomplikowanych

W przypadku wytwarzania łopatek (np. turbin), system SPRINT zapewnia niezrównane możliwości w zastosowaniu do regeneracji krawędzi łopatek i skanowania zamka łopatki. W przypadku zastosowań obróbki wielozadaniowej, obrabiarkowy system skanujący SPRINT oferuje użytkownikom całkowicie nowe możliwości kontroli procesów, w tym wyjątkowo powtarzalne cykle pomiaru średnic.

Dodatkowo oferowane funkcje przez system SPRINT umożliwiają szybkie uzyskanie informacji o stanie osi liniowych i obrotowych obrabiarki CNC w ciągu kilku sekund, co pozwala na wdrożenie warunków codziennego monitorowania stanu technicznego obrabiarki przy niewielkim udziale operatora.

Rozbudowany pakiet oprogramowania do pomiarów i analizy łopatek o znakomitych parametrach

REVO skanuje wirnik, na podstawie tego pomiaru generowany może być model CAD wirnika

Na wystawie EMO w Hanowerze Renishaw zwraca uwagę na rozwijającą się rodzinę produktów sprzętowych i programowych dla maszyn współrzędnościowych, przeznaczonych specjalnie do wspomagania projektowania i wytwarzania łopatek dla branży lotniczej. Wszystkie produkty uzupełniają system pomiarów w 5 osiach REVO® i zawierają oprogramowanie APEXBlade™ do planowania procesu skanowania głowicą REVO i programowania DMIS, oprogramowanie MODUS™ umożliwiające analizę geometrii łopatek oraz tworzenie ich charakterystyk, umożliwiające obliczenia i tworzenie raportów dotyczących profili przekrojów łopatek, SurfitBlade™ do wspomagania operacji inżynierii odwrotnej kompletnych łopatek.

Laserowy przetwornik HS20

HS20 z układem optycznym o długim zasięguPodczas wystawy EMO 2013 zostanie zaprezentowany zmodernizowany następca znanego od dawna laserowego przetwornika długiego zasięgu HS10, o zakresie aż do 60 m, który znalazł wiele zastosowań na dużych obrabiarkach dla branży lotniczej. Jest to zamiennik dla istniejącego przetwornika HS10, niezbędny w przypadku istniejących użytkowników, ze względu na minimalizowanie problemów instalacyjnych. Wnętrze produktu zostało całkowicie poprawione z zastosowaniem wielu sprawdzonych elementów pochodzących z bieżącej wersji lasera kalibracyjnego XL-80 firmy Renishaw. Płytki obwodów drukowanych (wytwarzane przez Renishaw) wykonuje się z użyciem najnowszej technologii montażu powierzchniowego dla zapewnienia wyższego poziomu trwałości i niezawodności.

Nowe osiągnięcia w zakresie sprawdzania dokładności osi obrotowych

Kalibrator osi obrotowych XR20-W zainstalowany poza osią

Wprowadzając na rynek nowe oprogramowanie do do kalibratora XR20-W, umożliwiające pomiary dokładności pozycjonowania osi obrotowych bez konieczności zamocowywania urządzenia w osi obrotu. Firma Renishaw jeszcze bardziej rozszerzyła swą gamę rozwiązań do kontroli parametrów ustawienia i pozycjonowania osi obrotowych obrabiarki, oferując je użytkownikom obrabiarek 5-osiowych. To nowe oprogramowanie dla kalibratora XR20-W umożliwia obecnie wykonywanie pomiarów dokładności pozycjonowania kątowego osi w wielu konfiguracjach obrabiarek pięcioosiowych, gdzie często nie można zainstalować kalibratora XR20-W w środku obrotu.

Nowe oprogramowanie do monitorowania procesów dla komparatora Equator

Monitorowanie procesu przy użyciu systemu Equator

Odwiedzających wystawę EMO Hannover, którzy obsługują systemy pomiarowe off-line, zainteresuje dodanie nowego okna monitorowania procesów do interfejsu użytkownika systemu komparatora Equator firmy Renishaw. Wyświetla ono natychmiast wyniki pomiarów sprawdzanych elementów na wyświetlaczu wykresu słupkowego. Przedstawia również historię pomiarów dla każdego elementu, co pozwala przeglądać trendy procesu. Obecnie można zarządzać procesem ponownego porównania z przedmiotem wzorcowym w oparciu o ograniczenia temperaturowe, liczbę przedmiotów bądź czas od ostatniego porównania.

Renishaw przejmuje pionierską firmę w dziedzinie wytwarzania przyrostowego

Marc Dimter i Ralph Mayer, LBC oraz Rainer Lotz, Renishaw GmbH (od lewej do prawej strony)

Firma Renishaw przejęła przedsiębiorstwo i pracowników LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH, pionierskiej firmy w dziedzinie wytwarzania przyrostowego w zastosowaniu do produkcji narzędzi i form. Transakcja ta umożliwi firmie Renishaw, będącej już liderem w dziedzinie dostaw systemów stapiania laserowego, oferowanie dodatkowo również usług w zakresie wytwarzania przyrostowego, obejmujących projektowanie i symulacje, a także wytwarzanie na zlecenie prototypów metalowych oraz przedmiotów produkcyjnych, o czym przekonają się odwiedzający wystawę EMO 2013.

Absolutny przetwornik optyczny z interfejsem Siemens DRIVE-CLiQ

Zestawienie elementów RESOLUTE

Siemens DRIVE-CLiQ to innowacyjny, rozbudowany interfejs komunikacyjny do łączenia przetwornika z systemami pomiarów bezpośrednich z elementami napędów SINUMERIK i SINAMICS. Rzeczywiście absolutny, optyczny przetwornik RESOLUTE z interfejsem DRIVE-CLiQ pozwala konstruktorom maszyn osiągać wyższe poziomy sprawności działania i niezawodności. Odwiedzający wystawę EMO Hannover zobaczą, że produkt ten określa położenie natychmiast po włączeniu i dzięki temu jest szczególnie przydatny do stosowania na wrzecionach tokarek o wysokiej precyzji, a także silnikach momentowych DDR, wymagających najwyższego poziomu precyzji i integralności sterowania przemieszczeniami.

Więcej informacji na temat gamy produktów pomiarowych Renishaw można uzyskać na stronie www.renishaw.pl.

Renishaw posiada prawa autorskie do wszystkich ilustracji i tekstów

Zarejestruj się, aby otrzymywać aktualizacje wiadomości

Zarejestruj się, aby regularnie otrzymywać aktualizacje wiadomości od Renishaw.