Omiń nawigację

Renishaw przedstawi więcej nowych produktów na wystawie EMO Hannover 2011

Renishaw, globalna firma o profilu technicznym, zapowiada prezentację kolejnych nowych produktów na wystawie EMO Hannover, która odbędzie się w Niemczech pomiędzy 19-24 września.

8 sierpnia 2011

Logo EMO 2011

Renishaw, globalna firma o profilu technicznym, zapowiada prezentację kolejnych nowych produktów na wystawie EMO Hannover, która odbędzie się w Niemczech pomiędzy 19-24 września. Obejmuje to sondy stykowe i systemy oprogramowania wspomagające kontrolę procesu obróbki na obrabiarkach CNC oraz nową sondę pomiaru jakości wykończenia powierzchni przeznaczoną dla maszyn współrzędnościowych (CMM).

Te nowe produkty pomiarowe zostaną przedstawione razem z innymi ważnymi produktami, zapowiadanymi wcześniej, w tym między innymi z gamą nowych technologii wytwarzania przyrostowego i sondą 5-osiową do maszyn współrzędnościowych, stanowiącymi zasadniczo nową alternatywę dla tradycyjnych, specjalizowanych systemów do porównywania wielkości geometrycznych

Nowa wersja oprogramowania pomiarowego dla centrów obróbkowych, przeznaczonego na komputery PC
Generowanie konstruowanego elementu liniowego na modelu bryłowym Odwiedzający wystawę EMO 2011 przekonają się, że Productivity+™, jest unikalnym pakietem oprogramowania służącym do integracji funkcji pomiarowych i funkcji sterowania w programach obróbkowych do obrabiarek CNC. Oferując istotne zalety w porównaniu z metodami tradycyjnymi, Productivity+ eliminuje konieczność ręcznego dodawania cykli pomiarowych do programu obróbkowego i zamiast tego umożliwia korzystanie z wyboru funkcji "wskaż i kliknij" w oparciu o importowane modele bryłowe, korzystając z  interfejsu, który już znają obecni użytkownicy systemów CAM.

Pakiet oprogramowania Productivity+ , którego nowa wersja dostępna  będzie jesienią 2011, już w tej chwili stanowi najbardziej rozbudowane narzędzie służące do wykorzystywania pomiarów wykonywanych na obrabiarce do kontroli procesu wytwarzania. W nowej wersji 1.90 zostanie poszerzony istniejący zakres funkcjonalności oferując więcej funkcji Constructed Statements (instrukcje konstruowane), rozszerzenie gamy funkcji wieloosiowych, ulepszenie funkcji raportowania oraz dodatkowe funkcje Custom Macro (dostosowane makroprogramy).

Nowy czujnik umożliwia w pełni automatyczny pomiar jakości wykończenia powierzchni na maszynach współrzędnościowych
Sonda pomiarowa jakości wykończenia powierzchni REVO® Firma Renishaw uzupełniła swój rewolucyjny system pomiarów w pięciu osiach REVO® o opcję nowego czujnika, który po raz pierwszy pozwala na pełne zintegrowanie kontroli jakości wykończenia powierzchni z procedurami pomiarowymi CMM. Dzięki możliwościom pomiarowym 6,3 do 0,05 Ra, sonda pomiarowa jakości wykończenia powierzchni SFP1 oferuje "pojedynczą platformę", która wyeliminuje potrzebę stosowania ręcznych czujników lub konieczność przemieszczania obrabianych przedmiotów na kosztowne, dedykowane maszyny pomiarowe jakości wykończenia powierzchni, zapewniając redukcję kosztów robocizny oraz skrócenie czasu przygotowania kontroli. Odwiedzający wystawę EMO 2011 zobaczą, że użytkownicy maszyn współrzędnościowych będą teraz mogli automatycznie przełączać skanowanie przedmiotów obrabianych i pomiary jakości wykończenia powierzchni, z wszystkimi analizami zamieszczanymi w jednym raporcie z pomiarów.

Renishaw na wystawie EMO Hannover 2011

Pliki do pobrania

Renishaw posiada prawa autorskie do wszystkich zdjęć oraz ilustracji dokumentów

Najnowsze wiadomości

Zarejestruj się, aby regularnie otrzymywać najbardziej aktualne wiadomości od Renishaw