Omiń nawigację

Renishaw przejmuje pionierską firmę w dziedzinie wytwarzania przyrostowego

Niemiecka spółka zależna wiodącej w świecie firmy Renishaw o profilu technicznym kupiła zasoby biznesowe LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH z Kornwestheim w Niemczech.

14 maja 2013

Marc Dimter i Ralph Mayer, LBC oraz Rainer Lotz, Renishaw GmbH (od lewej do prawej strony)

Niemiecka spółka zależna wiodącej w świecie firmy Renishaw o profilu technicznym kupiła zasoby biznesowe LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH z Kornwestheim w Niemczech. Utworzono nowe przedsiębiorstwo LBC Engineering, które zostanie zintegrowane z Renishaw GmbH.

Renishaw, globalna firma działająca w dziedzinie techniki pomiarowej, ochrony zdrowia i wytwarzania przyrostowego, przejmuje, jako część transakcji zasobami, przedsiębiorstwo i pracowników LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH, pionierskiej firmy w dziedzinie wytwarzania przyrostowego w zastosowaniu do produkcji narzędzi i form. Transakcja ta umożliwi firmie Renishaw, będącej już liderem w dziedzinie dostaw systemów stapiania laserowego, oferowanie dodatkowo również usług w zakresie wytwarzania przyrostowego, obejmujących projektowanie i symulacje, a także wytwarzanie na zlecenie prototypowych metalowych przedmiotów.

W ramach transakcji zostanie utworzone nowe przedsiębiorstwo, LBC Engineering, obejmujące poprzednich pracowników firmy LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH, które nadal będzie oferować usługi swym istniejącym klientom. Nowe przedsiębiorstwo będzie w pełni zintegrowane z Renishaw GmbH, które posiada Biuro w Pliezhausen. 

Rainer Lotz, dyrektor zarządzający Renishaw GmbH, powiedział: “Dzięki temu przejęciu grupa Renishaw zyskała dodatkowe wspaniałe umiejętności i doświadczenie, które pozwolą nam dalej rozwijać naszą działalność w dziedzinie wytwarzania przyrostowego dla szerokiej gamy zastosowań. Klienci naszych maszyn do stapiania laserowego skorzystają z tych dodatkowych kompetencji, umożliwiających im szybką integrację tej fascynującej nowej technologii, z wieloma korzyściami, które niesie do ich codziennej praktyki.”

Symulacja kanałów chłodzących

LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH została założona w 2002 roku jako firma świadcząca usługi w zakresie napisów laserowych oraz laserowego grawerowania 3D i jest uznanym pionierem w dziedzinie wytwarzania przyrostowego na bazie proszków metali. Firma skupiała się głównie na wytwarzaniu w technologii przyrostowej kanałów chłodzących do form i wkładek narzędziowych do zastosowań w formowaniu wtryskowym i odlewaniu ciśnieniowym. Ważną częścią oferowanej usługi jest projektowanie i symulacja procesu w celu zmaksymalizowania korzyści ekonomicznych związanych z zastosowaniem wkładek wytwarzanych w technologii stapiania laserowego.

Stapianie laserowe to proces wytwarzania przyrostowego, w którym można produkować w pełni spoiste, metalowe części bezpośrednio wykorzystując modele 3D systemów CAD oraz stosując laser o dużej mocy. Produkowane elementy są tworzone z wysokiej jakości proszków metalowych, które są całkowicie stapiane w ściśle kontrolowanej atmosferze, warstwa po warstwie. Proces ten zapewnia projektantom większą swobodę konstruowania złożonych powierzchni, takich jak kanały chłodzenia, których w przeciwnym razie dotyczyłyby ograniczenia tradycyjnych procesów wytwarzania ubytkowego albo wymagania związane z oprzyrządowaniem produkcji wielkoseryjnej.

Ralph Mayer i Marc Dimter, udziałowcy firmy LBC Laser Bearbeitungs Center GmbH, widzą istotną synergię charakteryzującą działalność firmy: “Dzięki nowym relacjom z Renishaw możemy razem wspierać rozwój tej nowej technologii i skupiać się szczególnie na zaspokajaniu wzrastającego zapotrzebowania klientów na usługi oraz maszyny do wytwarzania przyrostowego. Renishaw oferuje bogatą wiedzę technologiczną i potencjał badawczo-rozwojowy, z którego mogą korzystać także nasi istniejący klienci.“

Renishaw posiada prawa autorskie do wszystkich ilustracji i tekstów

Zarejestruj się, aby otrzymywać aktualizacje wiadomości

Zarejestruj się, aby regularnie otrzymywać aktualizację oferty dotyczącej produktów Renishaw.