Omiń nawigację

Sonda OMP400 o wysokiej dokładności

Do sprawdzania i ustawiania przedmiotu obrabianego na małych i średnich centrach obróbkowych oraz małych obrabiarkach wielozadaniowych.

Niezrównana dokładność i powtarzalność 3D.

Niezawodna, modulowana transmisja optyczna.

Niezrównana wydajność oznacza mniej braków i wyższe zyski.

OMP400 to kompaktowa sonda stykowa o wysokiej dokładności. Umożliwia zautomatyzowane ustawianie zadania obróbkowego oraz pomiar 3D przedmiotów obrabianych o złożonych kształtach na centrach obróbkowych, w tym także na obrabiarkach wielozadaniowych.

Dzięki opatentowanej technologii tensometrycznej i odpornej na zakłócenia transmisji optycznej sonda OMP400 zapewnia doskonałe parametry techniczne, które są cechą wszystkich sond Renishaw o wysokiej dokładności.

Rodzina RENGAGE™

Zmniejsz ilość odpadów, zwiększ wydajność i zyskowność — sondy obrabiarkowe zapewnią kontrolę procesu obróbki.

Zaprojektowane z myślą o wydajności

Wirnik OMP400

Najwyższa dokładność 3D

Charakteryzuje się niezrównanymi parametrami pomiarowymi i submikronową dokładnością przy pomiarach złożonych kształtów 3D i konturów.

Bardzo mała siła wyzwolenia

Nie mająca sobie równych, bardzo niska siła wyzwalania do prac z delikatnymi przedmiotami pomaga eliminować uszkodzenia powierzchni i kształtu.

Wytrzymała konstrukcja

Odporność, nawet w najbardziej surowych warunkach środowiska roboczego, oznacza niezawodny pomiar i długi okres użytkowania.

Inspekcja trudnych części

Zapewnienie dokładności w przypadku stosowania długich i niestandardowych trzpieni pomiarowych pozwala na łatwe wykonywanie pomiarów trudno dostępnych przedmiotów.

Spełnienie bieżących i przyszłych wymogów co do wydajności naszych produktów oznacza produkcję coraz mniejszych i bardziej skomplikowanych przedmiotów, których dokładność jest spójna w zakresie 1 μm. Dlatego też niezawodny proces konfiguracji ma krytyczne znaczenie w tym procesie i jest podstawą podjęcia decyzji użycia technologii RENGAGE. Sonda OMP400 firmy Renishaw to jedyny produkt, który spełnia nasze wymagania.

Flann Microwave (Wielka Brytania)

OMP400 i NC4, przedmiot o kształcie pryzmatycznym

0,25 µm 2σ

Powtarzalność jednokierunkowa

±1,00 µm

Graniastość 3D z w osiach X, Y, Z

0,06 N

Bardzo mała siła wyzwalania dla końcówki pomiarowej w kierunku XY

Transmisja optyczna odporna na zakłócenia

Transmisja optyczna odporna na zakłócenia

Systemy optyczne wymagają niezakłóconego „pola widzenia” pomiędzy sondą i odbiornikiem, co oznacza, że nadają się do stosowania na małych i średnich maszynach bez skomplikowanych zamocowań.

System transmisji optycznej firmy Renishaw wykorzystuje promienie podczerwone do komunikacji między sondą a sterownikiem CNC.

Sonda odbiera sygnały sterownika obrabiarki i przesyła sygnały stanu. Podczas pracy nadaje do odbiornika informacje dotyczące sondy, w tym stan naładowania baterii.

W systemach firmy Renishaw stosuje się technologię modulowanej transmisji optycznej, aby redukować zakłócenia pochodzące z innych źródeł i zapewnić niezawodną komunikację.

Systemy można optymalizować do wymogów mniejszych obrabiarek; jeden interfejs może obsługiwać do trzech sond.

Pomiar 3D przy użyciu technologii RENGAGE™

Mechanizm przetwornika tensometrycznego sondy MP250

Technologia RENGAGE™ łączy sprawdzoną w praktyce technologię czujnika tensometrycznego z ultraminiaturowym układem elektronicznym, co pozwala na osiągnięcie niezrównanych parametrów pomiarów 3D i submikronową powtarzalność.

Ponieważ czujniki tensometryczne są niezależne od mechanizmu kinematycznego, sondy z technologią RENGAGE charakteryzują się bardzo małą siłą wyzwolenia, co wiąże się z wyjątkową dokładnością pomiaru, a także eliminacją uszkodzeń powierzchni i kształtu.

Aplikacja GoProbe

Oprogramowanie, które upraszcza pomiary

Cechą sond firmy Renishaw jest ich łatwość użytkowania. Szeroki asortyment cykli makro i aplikacje dla obrabiarek pozwalają na szybkie oraz intuicyjne programowanie cykli pomiarowych.

Elementy składowe systemu

Części składowe OMP400

Odbiornik optyczny/interfejs

Zespół optycznego odbiornika/interfejsu, który przenosi i przetwarza sygnały pomiędzy sondą inspekcyjną i układem sterującym obrabiarki CNC.

Sonda inspekcyjna OMP400

Inspekcyjna sonda elektrostykowa o średnicy 40 mm z technologią RENGAGE™, do bardzo dokładnych pomiarów.

Trzpienie pomiarowe

Specjalnie do użytku z sondami z przetwornikami tensometrycznymi opracowano gamę trzpieni pomiarowych wykonanych z trwałego, wysokomodułowego włókna węglowego. Wspomniane trzpienie pomiarowe zaprojektowano tak, aby zminimalizować zmienność drogi przełączania i zwiększyć dokładność sondy.

Następne kroki

Jeśli Twoim zdaniem sonda OMP400 jest właściwym rozwiązaniem, prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem.


Dowiedz się więcej

Literatura dla użytkownika systemu OMP400

Podręczniki instalacji, podręczniki użytkownika i certyfikaty zgodności można znaleźć w naszej bibliotece pomocy technicznej.

Zalety Renishaw

Cieszymy się doskonałą reputacją wśród naszych klientów i oferujemy im silne wsparcie poprzez sieć ponad 70 biur serwisowych i pomocy technicznej na całym świecie.

Skorzystaj z pomocy technicznej, szkoleń i doradztwa. Kupuj części zamienne i akcesoria w naszym dobrze zaopatrzonym sklepie internetowym.