Omiń nawigację

Sonda radiowa RMP60

Do kontroli i bazowania przedmiotu obrabianego na obrabiarkach wielozadaniowych, centrach obróbkowych i bramowych centrach obróbkowych.

Wielofunkcyjne zastosowanie sond.

Możliwość bezproblemowej komunikacji.

Niezrównana wydajność oznacza mniej braków i wyższe zyski.

Sonda montowana na wrzecionie z radiową transmisją sygnałów

RMP60 to miniaturowa sonda z radiową transmisją sygnału, którą montuje się na wrzecionie. Umożliwia zautomatyzowane bazowanie przedmiotu obrabianego oraz wykonywanie pomiarów w czasie cyklu na centrach obróbkowych, łącznie z obrabiarkami 5-osiowymi.

W sondzie RMP60 zastosowano tradycyjny mechanizm kinematyczny oraz bezpieczny i unikatowy protokół transmisji z sekwencyjną zmianą częstotliwości. Sonda jest idealnym rozwiązaniem w wypadku środowisk roboczych nowoczesnych obrabiarek, gdzie nie zawsze można zapewnić kanał optyczny między sondą oraz interfejsem.

Właściwości i korzyści

  • Sprawdzona konstrukcja kinematyczna.
  • Bezpieczna transmisja radiowa z sekwencyjną zmianą częstotliwości (FHSS)
  • Powszechnie uznawane pasmo 2,4 GHz — odpowiadające wymaganiom przepisów dotyczących transmisji radiowych na wszystkich głównych rynkach.
  • Zwarta budowa.
  • Różne opcje aktywacji i nastawna siła wyzwalania.
  • Powtarzalność 1 μm 2σ.

Na etapie planowania projektu doszliśmy do wniosku, że nowa obrabiarka powinna znajdować się jak najbliżej obszaru zgrzewania; okazało się też, że mogą występować potencjalne zakłócenia sygnałów, dlatego też potrzebowaliśmy systemu, który sprawdzi się w tych warunkach. System RMP60 firmy Renishaw to pierwsza na świecie sonda pomiarowa, w której zastosowano transmisję z sekwencyjną zmianą częstotliwości (FHSS).

Asquith-Butler

Sonda RMP60 w akcji

Interfejs

Zgodne interfejsy / zespoły transmisji — RMI, RMI-Q.

Powiązane filmy wideo

System modułowy

RMP60M Umożliwia kontrolowanie normalnie niedostępnych elementów.

Dowiedz się więcej

Literatura dla użytkownika systemu RMP60

Sonda RMP60 — zdjęcia

Certyfikaty zgodności produktu można znaleźć w naszej bibliotece pomocy technicznej.

Informacje pomocnicze

Opcje oprogramowania pomiarowego

Do programowania procedur pomiarowych do ustawiania przedmiotu obrabianego oraz inspekcji na centrach obróbkowych CNC można użyć poniższych pakietów oprogramowania.

  • GoProbe — pakiet dla początkujących – do prostych procedur bazowania przedmiotu obrabianego i narzędzi.
  • Inspection Plus — zintegrowany pakiet cykli inspekcyjnych obejmujący pomiary wektorowe.
  • Productivity+™ Active Editor Pro — pakiet oprogramowania z graficznym interfejsem użytkownika, przeznaczony dla komputerów, umożliwiający użytkownikowi wybieranie cech bezpośrednio z importowanego modelu z systemu CAD.

Zalety Renishaw

Cieszymy się doskonałą reputacją wśród naszych klientów i oferujemy im silne wsparcie poprzez sieć ponad 70 biur serwisowych i pomocy technicznej na całym świecie.

Skorzystaj z pomocy technicznej, szkoleń i doradztwa. Kupuj części zamienne i akcesoria w naszym dobrze zaopatrzonym sklepie internetowym.