Omiń nawigację

Technologie inteligentnej produkcji do kontroli procesu

Operator GM Enterprise korzystający z graficznego interfejsu użytkownika Renishaw na obrabiarce

Dla małych firm koszt sond obrabiarkowych z pewnością nie jest do pominięcia, a wielu z naszych operatorów obawia się uszkodzenia ich w wyniku błędu człowieka. Intuicyjny, łatwy w obsłudze graficzny interfejs użytkownika w połączeniu z jego ustawieniami ochronnymi sprawiają, że te obawy to już przeszłość.

GM Enterprise (Tajwan)

Systemy sond i pomiarowe do zautomatyzowanej obróbki

Firma Renishaw oferuje rozwiązania do ustawiania narzędzi, wykrywania uszkodzeń narzędzi, ustawiania przedmiotu obrabianego, pomiarów wykonywanych podczas skrawania i do kontroli pierwszej części, z automatyczną aktualizacją offsetów. Pomiary za pomocą sond są powszechnie stosowane w celu poprawy efektywności, jakości oraz dokładności w obrabiarkach. Standardowe procedury wbudowane w nowoczesnych sterownikach CNC upraszczają integrowanie cykli pomiarowych w operacjach obróbki maszynowej i narzędziach offline. Te procedury w połączeniu z interfejsem CAD ułatwiają symulowanie funkcji pomiarowych.

Diagnostyka obrabiarek i konserwacja zapobiegawcza

Pomiary oraz diagnostyka stanu technicznego maszyny są niezbędne do ustawienia znanych i powtarzalnych parametrów procesu. Interferometryczny system laserowy i pomiarowy system ballbar firmy Renishaw umożliwiają ocenę, kontrolę oraz ulepszenie statycznych i dynamicznych parametrów pracy obrabiarek, maszyn współrzędnościowych (CMM) oraz innych układów mechanicznych, gdzie położenie jest czynnikiem o krytycznym znaczeniu.

Platforma danych produkcyjnych Renishaw Central

Dowiedz się, w jaki sposób dane i łączność są kluczowymi aspektami, dzięki którym producenci mogą zautomatyzować procesy i poprawić wydajność zakładów produkcyjnych.

Od ponad 45 lat firma Renishaw wspiera rozwój automatyzacji i zarządzania procesami w przemyśle wytwórczym CNC. Podzieliliśmy się doświadczeniami z naszymi klientami, dzięki czemu mogą teraz produkować zaawansowane technologicznie, precyzyjne części, jednocześnie ograniczając liczbę interwencji ze strony operatora.

Skanowanie 3D na obrabiarkach

Szybkie systemy pomiarowe następnej generacji o wysokiej dokładności do szybkiego ustawiania przedmiotu obrabianego i kontroli procesu obróbki. W sondzie OSP60 wykorzystano unikatową technologią czujników 3D, dzięki której system SPRINT™ zapewnia wyjątkowo szybkie i dokładne pomiary przedmiotów na obrabiarkach CNC.

Przyrządy pomiarowe do kontroli procesu w miejscu produkcji

Kontrolę procesu można uzyskać za pomocą sprzężenia zwrotnego w pętli zamkniętej, wykorzystując wyniki pomiaru z systemu Equator™ do korekty offsetów bezpośrednio w sterownikach obrabiarek. Dane pochodzące ze sprawdzianu Equator można wykorzystywać do ciągłej, niezawodnej korekty offsetów, kompensując znane przyczyny niestabilności procesu, jak np. zużycie narzędzi oraz dryft cieplny.