Omiń nawigację

Trzpienie pomiarowe firmy Renishaw

Firma Renishaw oferuje obszerny asortyment precyzyjnych trzpieni pomiarowych i akcesoriów do trzpieni, które można stosować w maszynach współrzędnościowych (CMM), obrabiarkach, sondach skanujących i komparatorach wielkości geometrycznych Equator™.

Trzpienie pomiarowe firmy Renishaw

Preferowane źródło trzpieni pomiarowych o wysokiej precyzji.

Czym jest trzpień pomiarowy?

Trzpień pomiarowy jest częścią składową systemu pomiarowego, która wchodzi w kontakt z przedmiotem, umożliwiając przemieszczenie mechanizmu sondy. Wygenerowany sygnał umożliwia wykonanie pomiaru. Kontrolowany element określa rodzaj i kształt używanego trzpienia pomiarowego. W każdym przypadku kwestią zasadniczą jest maksymalna sztywność trzpienia pomiarowego oraz idealna kulistość końcówki.

Ważność trzpieni w celu uzyskania precyzyjnych pomiarów

Pomyślne wykonanie pomiarów zależy w dużym stopniu od zapewnienia sondzie pomiarowej możliwości dotarcia do mierzonego elementu oraz utrzymania dokładności w miejscu zetknięcia. Firma Renishaw wykorzystała swe doświadczenie w dziedzinie projektowania sond i trzpieni pomiarowych, aby opracować bogaty asortyment trzpieni pomiarowych zarówno dla maszyn współrzędnościowych, jak i obrabiarek, zapewniając użytkownikowi najwyższą możliwą precyzję.

Rygorystyczne normy

Trzony trzpieni pomiarowych firmy Renishaw są produkowane na obrabiarkach CNC zgodnie z wymogami rygorystycznych norm. Podjęto wielki wysiłek w celu zapewnienia maksymalnej sztywności przy optymalnej masie trzpienia pomiarowego tak, aby umożliwić używanie rodziny sond firmy Renishaw.

Parametry sondy mogą łatwo ulec degradacji, jeśli używa się trzpienia pomiarowego o niskiej okrągłości kulki, ze źle ustawioną kulką, niepoprawnie dopasowanym gwintem lub błędnie zaprojektowanego, które pozwala na nadmierne wyginanie podczas pomiaru. Aby zapewnić integralność zbieranych danych, należy użyć jednego z oryginalnych trzpieni pomiarowych firmy Renishaw. 

Składanie zamówienia

Skorzystaj z nowego sklepu internetowego i zamawiaj całodobowo, przez cały tydzień. Złóż zamówienie online lub skontaktuj się z lokalnym biurem handlowym.

Jeżeli nie możesz znaleźć szukanego produktu, przejdź na stronę trzpienie pomiarowe na zamówienie, na której możesz pobrać i wypełnić Formularz wniosku o trzpień pomiarowy na zamówienie.