Omiń nawigację

Adaptery do automatycznej wymiany

Seria adapterów umieszczanych między sondą a głowicą w celu zwiększenia zasięgu przy minimalnej utracie dokładności.

Adaptery do automatycznej wymiany Adaptery z mocowaniem typu „autojoint” są wyposażone na jednym końcu w żeńską część „autojoint”, a na drugim w mocowanie do podłączenia sondy. Męska część „autojoint” znajduje się na głowicy i umożliwia szybką, ręczną lub automatyczną wymianę adaptera.

Adaptery z mocowaniem typu „autojoint” mogą być stosowane z magazynkami ACR1 i ACR3 w celu automatycznej wymiany sondy, jeżeli system wyposażony jest w ich różne rodzaje. Można ich używać w połączeniach wielożyłowych (podłączyć wszystkie 13 styków) lub w łączeniu tylko 2 przewodów. Koniec adaptera do podłączenia sondy może mieć męską część „autojoint” lub gwint M8.

Adaptery głowicy PHS1 są wyposażone w różne typy złączy kinematycznych, dzięki którym użytkownicy mogą używać różnych sond wraz z przedłużaczami.

Adaptery „autojoint”- „autojoint”

PEM1

Zwiększenie zasięgu sond z mocowaniem typu „autojoint” za pomocą przedłużaczy.

Adaptery PEM są przeznaczone do użytku z wszystkimi sondami skanującymi (TP7M, SP25M i SP600M oraz sondami optycznymi OTP6M), a także z sondami elektrostykowymi (wymagany adapter).

Adaptery „autojoint”-M8

Przedłużenie PAA2

Adaptery, które umożliwiają podłączenie sond z gwintem M8 do głowic z mocowaniem typu „autojoint”.

Seria przedłużaczy PAA umożliwia zamocowanie standardowych, 2-przewodowych sond elektrostykowych do głowic ze złączem typu „autojoint”, np. TP20 do PH10M PLUS lub MIH.

Dostępne są trzy typy adapterów PAA. PAA1 to przystawka stalowa o długości 30 mm, PAA2 i PAA3 są wykonane z aluminium i mają długość równą odpowiednio 140 mm i 300 mm.

Adaptery głowicy PHS1

HA-8

Ten adapter umożliwia przekształcenie złącza PHS1 na podłączenie dostosowane do innych sond.

Adapter HA-M umożliwia używanie sond wyposażonych w okablowanie wieloprzewodowe, z głowicą PHS1.

Adapter HA-8 umożliwia używanie przedłużaczy M8 firmy Renishaw jako alternatywę do adapterów głowicy PHS1.

Adaptery głowic PHS1

Adapter głowicy PHS1

Adapter głowic PHS1 z wbudowanym łącznikiem przedłużającym na gwint M8, z możliwością automatycznej wymiany w magazynku ACR2.

Adaptery te zwiększają zasięg głowicy PHS1 o 330 mm, 500 mm lub 750 mm (kody HE330, HE500, HE750). Adaptery do głowic można kupować oddzielnie lub w zestawach.