Omiń nawigację

Przetwornik położenia serii EVOLUTE™

Czym jest system EVOLUTE?

System EVOLUTE jest oparty na sprawdzonej technice pomiarowej firmy Renishaw. Jest to bezdotykowy, liniowy optyczny przetwornik położenia z okresem skali 50 µm, charakteryzujący się doskonałą tolerancją instalacyjną i większą odpornością na zabrudzenia w zastosowaniach wymagających nie tylko najwyższej integralności roboczej, ale w których szybka instalacja ma kluczowe znaczenie.

Najnowocześniejsza konstrukcja optyczna i szybkie przetwarzanie sygnału pozwalają na uzyskanie rozdzielczości do 50 nm i błędu cyklicznego ±150 nm, dzięki czemu przetwornik położenia EVOLUTE charakteryzuje się wydajnością, która spełnia wymogi najbardziej wymagających zastosowań OEM.

Bardziej szczegółowe informacje diagnostyczne można uzyskać za pomocą zaawansowanego narzędzia diagnostycznego ADTa‑100 i oprogramowania ADT View podczas instalacji, diagnostyki w miejscu pracy i wyszukiwania usterek.

Strona www: Głowica EVOLUTE™

Opcje liniałów

  • Liniały liniowe są wykorzystywane tam, gdzie istnieje potrzeba informacji o położeniu liniowym — zwykle w osi X, Y i Z.

Taśma ze stali nierdzewnej z opcją toru

Nazwa skali

Dokładność

Podziałka skali

Współczynnik rozszerzalności cieplnej w temp. 20°C

Dostarczana długość

Zgodność głowic

Liniał RTLA50 z opcjonalnym torem FASTRACK™

Liniał RTLA FASTRACK

±10 µm/m

50 µm

10,1 ±0,2 µm/m/°C

Do 10020 mm

EVOLUTE

Opcjonalne zaawansowane narzędzie diagnostyczne ADTa-100

Zaawansowane narzędzie diagnostyczne ADTa-100

System enkodera RESOLUTE jest zgodny z zaawansowanym narzędziem diagnostycznym ADTa-100 i oprogramowaniem ADT View. Zapewniają one pełne dane sprzężenia zwrotnego z enkodera w czasie rzeczywistym, ułatwiając diagnostykę i obsługę bardziej wymagających instalacji. Intuicyjny interfejs oprogramowania umożliwia:

  • Zdalne wykonywanie kalibracji
  • Optymalizację sygnału na całej długości osi
  • Cyfrowy odczyt położenia enkodera (względem liniału)
  • Eksportowanie i zapisywanie danych
  • Ustawianie punktu zerowego