Omiń nawigację

RESOLUTE™ FS (z funkcją bezpieczeństwa)

Czym jest system RESOLUTE FS?

RESOLUTE FS to system otwartego, optycznego przetwornika absolutnego certyfikowany zgodnie z następującymi normami bezpieczeństwa pracy:

 

ISO 13849:2015 PLd

IEC 61508:2010 SIL2

IEC 61800-5-2:2016 SIL2

 

Niektóre funkcje bezpieczeństwa maszyn, jak np. bezpiecznie ograniczona prędkość (SLS), wymagają zastosowania sygnału sprzężenia zwrotnego z przetwornika położenia, który musi być bezpieczny funkcjonalnie. Wykorzystanie systemu przetwornika położenia, który ma już certyfikat pozwalający na użycie w tych zastosowaniach, w znaczący sposób ułatwia proces certyfikacji całej maszyny. Dzięki zastosowaniu tych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa maszyn producenci mogą wytwarzać bezpieczniejsze maszyny o bardziej zaawansowanych funkcjach, które pozwalają na skrócenie czasu przygotowania do pracy i przestoju maszyny.

 

Jest dostępny w wersji zgodnej z interfejsem DRIVE-CLiQ firmy Siemens. Wkrótce zostaną udostępnione inne interfejsy komunikacyjne.

 

Zapewnia równie doskonałe parametry co standardowy system przetwornika położenia RESOLUTE, charakteryzując się doskonałą rozdzielczością przy dużych szybkościach, szeroką tolerancją instalacyjną i łatwością montażu dzięki otwartej konstrukcji. RESOLUTE FS może zwiększyć wydajność systemu dzięki bardzo niskiej wartości błędu cyklicznego (SDE), co przekłada się na niższe zmiany szybkości oraz niski szum, zapewniając w ten sposób doskonałą stabilność pozycjonowania.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Ikona LinkedIn Ikona Twitter Logo Facebook