Omiń nawigację

Trzpienie pomiarowe i zamocowania do maszyn współrzędnościowych

Analiza przypadku YPC: przykład wielokrotnego ustawienia z wykorzystaniem mocowania modułowego

Krótko mówiąc, przygotowanie zamocowań na maszynach współrzędnościowych nie jest już nieprecyzyjną, czasochłonną czynnością wykonywaną metodą prób i błędów. Teraz wiemy, że mamy o wiele lepszą kontrolę.

Tritech Precision Products Yeovil (Wielka Brytania)

Diamentowe trzpienie pomiarowe OPTiMUM™ do maszyn współrzędnościowych

Trzpienie pomiarowe OPTiMUM z powłoką diamentową zapewniają długoterminową wydajność skanowania w wypadku wymagających zastosowań. Kulki z powłoką diamentową zachowują okrągłość, nie „przyciągają” badanego materiału ani nie ulegają przedwczesnemu zużyciu podczas skanowania przedmiotów. Trzpienie pomiarowe mają wiele zalet, w tym większą trwałość roboczą. Umożliwiają również skrócenie czasu przestoju związanego z ponowną kalibracją oraz kontrolą.

System szyn QuickLoad™ do maszyn współrzędnościowych

System szyn QuickLoad — w połączeniu z płytami bazowymi QuickLoad — zapewnia bezpieczną i stabilną powierzchnię roboczą. Płyty mocowane są o obu stronach szyny za pomocą magnesów szybkiego zwalniania i kołków ustalających.

System szyn QuickLoad zapewnia szybkość, łatwość użycia i powtarzalność, dzięki czemu użytkownik może ustawiać części do kontroli na wielu płytach i wpiąć je na szynę w celu zmaksymalizowania przepustowości. Konstrukcja szyn i płyt bazowych pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu sprawdzania i zwalniania części.

Niestandardowe trzpienie pomiarowe drukowane w technologii 3D

Wytwarzanie przyrostowego przy użyciu metalu (AM) jest elastyczną i wydajną technologią, którą można wykorzystać do produkcji podzespołów i części, których nie można wytworzyć przy użyciu tradycyjnych metod produkcji. Mogą to być złożone kształty z wewnętrznymi strukturami i kratownicami, które muszą być jednocześnie lekkie i mocne, zapewniając powtarzalne parametry metrologiczne. Wysoki stopień elastyczności w projektowaniu oznacza, że trzpienie pomiarowe produkowane przyrostowo można tworzyć i dostosowywać do niemal każdego zastosowania.

Obsługa niestandardowych trzpieni pomiarowych

W przypadku wielu zastosowań rozwiązanie polega na doborze właściwego trzpienia pomiarowego. O wyborze trzpienia pomiarowego decydują takie czynniki, jak elementy geometrii przedmiotu mierzonego, czas kontroli oraz parametry sondy.

Wszystkie te aspekty są uwzględniane w konstrukcji trzpienia na zamówienie i obejmuje to idealny dobór materiałów oraz konstrukcji w celu zoptymalizowania parametrów efektywności sondy w konkretnym zastosowaniu.

Wykorzystanie maszyn optycznych

Zmniejszenie niedokładności kontroli, oszczędność czasu i zwiększenie wydajności przy użyciu mocowań dla techniki pomiarowej Renishaw do maszyn optycznych. W firmie Renishaw opracowano gamę mocowań przeznaczonych do procesów kontroli przy użyciu systemów optycznych. Przezroczysta, akrylowa płyta podstawy umożliwia podświetlanie i zapewnia wyraźny widok przedmiotu obrabianego w maszynie optycznej. Kątownik do szybkiego pozycjonowania QuickLoad™ umożliwia szybkie i łatwe lokalizowanie płyty, a to z kolei szybkie i powtarzalne ustawienie części.